Strona główna
Wiadomości
Nowości
Projekt
Dla przemysłu
Instalacje TV
Zbiorcze instalacje TV SAT
Instalacje tv kablowej
DVB-T
TV na kartę
Programy polskie FTA
Wykaz odbiorników DVB-T
Instalacje HDMI
Rozwiązania GSM
Videodomofony
Domofony
Monitoring
Reklama multimedialna
Centrale telefoniczne
Galeria
Kontakt
   
 

Instalacje TV kablowej >>>

Instalacja TV kablowej- w pierwszej fazie jest to system oparty o układy przetwarzania sygnału telewizyjnego pobieranego z satelitów, na sygnał zmodulowany a następnie emitowanie go w paśmie telewizyjnym od 50 MHz do 900 MHz, analogowo w standardzie PAL/DK lub cyfrowo w standardzie DVB-C. Układ taki tz. stacja czołowa, często budowany jest dla jednego budynku takiego jak blok mieszkalny, apartamentowiec czy hotel, lub dla całego osiedla bloków wielorodzinnych gdzie sygnał dzielony jest na głównej stacji czołowej i dostarczany jest za pomocą połączeń optycznych do poszczególnych budynków.

Zasadniczym elementem każdej sieci TV kablowej jest stacja czołowa. Od jej rodzaju i wielkości zależy to co możemy oglądać w odbiorniku jako użytkownik końcowy. Projektując taki układ należy uwzględnić budżet oraz potrzeby jakie ma spełnić. Najprostsze instalacje emitują od kilku do kilkunastu programów, dedykowane dla niewielkich pensjonatów i hoteli aż po instalacje profesjonalne, rozległe pracujące w dużych obiektach hotelowych lub osiedlach mieszkaniowych.

TV kablowa częściej wybierana jest przez średnie i duże hotele ze względu na koszty budowy systemu.Koszt taki rozkłada się na ilość pokoi przy ilości kilkuset pokoji jest to rozwiązanie stosunkowo tanie. a montaż kilkuset tunerów satelitarnych wraz z opłatami abonentowymi jest ekonomicznie nie uzasadniony. Dodatkowym argumentem przecmoże być podatność układu na awarie. Dobrze wykonana instalacja okablowania wraz z profesjonalnym zainstalowaniem komponentów TV kablowej może oferować dodatkowe usługi gościom hotelowym. W obiektach o podwyższonym standardzie dużym powodzeniem cieszy się Telewizja interaktywna a coraz bardziej rozpowszechniany rodzaj transmisji cyfrowej DVB-T daje coraz to nowsze możliwości.